SKU(재고 관리 코드): BE4405-397987-51 UPC: 8056597934435
(65% Off)
세금이 포함된 가격입니다. 배송료는 결제 시 계산됩니다.
품절
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 51.0 mm
  • Bridge Width: 21.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Introducing Burberry women's sunglasses, a flawless blend of style and function. These cat-eye frames, crafted from acetate in a striking Bordeaux, measure 51 mm lens width with arms at 140 mm and a 21 mm bridge. The Dark Grigio lenses offer 100% UV protection. Proudly made in Italy, they promise both fashion and protection. BE4405-397987-51
전체 세부 정보 보기
축소 가능한 콘텐츠
Details
Product Details
SKU(재고 관리 코드)
BE4405-397987-51
Brand Name
Burberry
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
21.0 mm
Detailed frame color
Bordeaux
Detailed lens color
Dark Grigio
Frame color
Red
Frame material
Acetate
Frame shape
Cat-Eye
Lens color
Grey
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
51.0 mm