SKU(재고 관리 코드): UA0004S-01ED-65 UPC: 716736414911
(83% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
배송료는 결제 시 계산됩니다.
재고 있음
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 65.0 mm
  • Bridge Width: 16.0 mm
  • Arm Length: 135.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Introducing Under Armour's robust men's sunglasses - designed with your dynamic lifestyle in mind. Sporting a sturdy plastic frame in a versatile green hue, these rectangular shades feature 65mm wide brown oleophobic polarized lenses, guaranteeing 100% UV protection. Impeccably made in the USA, this eyewear ensures a sleek look while offering superior vision clarity. UA0004S-01ED-65
전체 세부 정보 보기
축소 가능한 콘텐츠
Details
Product Details
SKU(재고 관리 코드)
UA0004S-01ED-65
Brand Name
Under Armour
Collection
Fashion
Features
Arm length
135.0 mm
Bridge width
16.0 mm
Detailed frame color
Green
Detailed lens color
Brown Oleophobic
Frame color
Green
Frame material
Plastic
Frame shape
Rectangular
Lens color
Brown
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
65.0 mm