SKU: UACRUISE-0VK-61 UPC: 716736846965
(76% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
Out of stock
  • Lens Width: 61.0 mm
  • Bridge Width: 14.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Under Armour, Men's Sunglasses, UACRUISE-0VK-61
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
UACRUISE-0VK-61
Brand Name
Under Armour
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
14.0 mm
Detailed frame color
Matte Black Blue
Detailed lens color
Blue Mirror
Frame color
Blue
Frame material
Plastic
Frame shape
Aviator
Lens color
Blue
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
61.0 mm