SKU: T1222073603300 UPC: 7611608293195 Alias: T122.207.36.033.00
List Price: Lek 60,900.00 ALL
促销价 Lek 29,000.00 ALL
(52% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
已含税费。 结账时计算的运费
现货
Please note this item only ships to the United States, Canada and Mexico
Free standard shipping in contiguous United States
  • Movement: Automatic
  • Case Width: 30.0 mm
  • Water Resistance: 50 m (165 feet)
  • Features: Date
Additional Features
Embrace classic elegance with the Tissot T-Classic women's watch, Swiss-Made for superior craftsmanship. This automatic timepiece is powered by an ETA 2671 caliber with a 38-hour power reserve and a handy date display at 6 o'clock. Encased in a rose gold PVD, 30mm stainless steel round case, the silver dial is protected by scratch-resistant sapphire crystal. This watch is also water-resistant up to 50m, ensuring reliability. The brown leather strap with a pin buckle clasp complements the luxurious aesthetic, making it a perfect accessory for every occasion. T1222073603300
查看完整详细信息
可折叠内容
Details
Product Details
SKU
T1222073603300
Brand Name
Tissot
Collection
T-Classic
Band
Band Colour
Brown
Band length
7.0 in
Band Material
Leather
Band type
Strap
Band width
15.0 mm
Clasp
Pin Buckle
Case
Case back
Exhibition
Case crystal
Sapphire Crystal Scratch Resistant
Case material
Stainless Steel
Case shape
Round
Case width
30.0 mm