SKU: CT-2009-44 UPC: 194595031478
Take an Extra 12% Off the Above Price
已含税费。 结账时计算的运费
现货
  • Movement: Quartz
  • Case Width: 38.0 mm
  • Water Resistance: 30 m (100 feet)
Additional Features
Experience the perfect blend of sophistication and style with the Carrington Eliza women's watch. This elegant timepiece is powered by a quartz PC21S movement and comes with a pull and push crown, ensuring ease of use. It features a round rose gold tone stainless steel case of 38mm diameter, which encloses a striking black dial. The watch's durability is enhanced by a closed case back and 30m water resistance. Complementing the design is a sleek black stainless steel bracelet with a secure deployment clasp, adding a classy finishing touch to your ensemble. CT-2009-44
查看完整详细信息
可折叠内容
Details
Product Details
SKU
CT-2009-44
Brand Name
Carrington
Collection
Eliza
Band
Band Colour
Black
Band length
7.0 in
Band Material
Stainless Steel
Band type
Bracelet
Band width
20.0 mm
Clasp
Deployment Clasp
Case
Case back
Closed
Case crystal
Mineral Crystal
Case material
Stainless Steel
Case shape
Round
Case width
38.0 mm