SKU: T1285091603200 UPC: 7611608292662 Alias: T128.509.16.032.00
(59% Off)
已含税费。 结账时计算的运费
缺货
Please note this item only ships to the United States, Canada and Mexico
Free standard shipping in contiguous United States
  • Movement: Quartz
  • Case Width: 42.45 mm
  • Water Resistance: 30 m (100 feet)
Additional Features
Showcase timeless sophistication with the Tissot Heritage watch, a Swiss-made men's accessory steeped in history. This quartz movement timepiece, powered by ETA E61.031 caliber, comes in a 42.45mm stainless steel cushion case with a closed back, ensuring durability and 30m water resistance. It features a stunning silver dial protected under mineral crystal and a black leather strap that guarantees comfort and secure fit with a butterfly clasp. Its pull and push crown allows for easy time adjustments. An exquisite addition to your collection. T1285091603200
查看完整详细信息
可折叠内容
Details
Product Details
SKU
T1285091603200
Brand Name
Tissot
Collection
Heritage
Band
Band Colour
Black
Band length
7.0 in
Band Material
Leather
Band type
Strap
Band width
16.0 mm
Clasp
Butterfly Clasp
Case
Case back
Closed
Case crystal
Mineral Crystal
Case material
Stainless Steel
Case shape
Cushion
Case width
42.45 mm