SKU: BE2362D-3002-55 UPC: 8056597600965
(62% Off)
已含税费。 结账时计算的运费
缺货
  • Lens Width: 55.0 mm
  • Bridge Width: 17.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
Additional Features
Burberry introduces its latest line of men's opticals, crafted with a luxurious Dark Havana acetate frame in a classic rectangular shape. The lens width of 55 mm ensures a perfect fit, complemented by arm length of 145 mm and bridge width of 17 mm. Proudly made in Italy, these glasses merge traditional craftsmanship with contemporary style for the discerning gentleman. BE2362D-3002-55
查看完整详细信息
可折叠内容
Details
Product Details
SKU
BE2362D-3002-55
Brand Name
Burberry
Collection
Fashion
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
17.0 mm
Detailed frame color
Dark Havana
Detailed lens color
Demo Lens
Frame color
Brown
Frame material
Acetate
Frame shape
Rectangular
Lens color
No Color
Lens width
55.0 mm