SKU: EMMALYNN-S-0807-54 UPC: 716736004211
(74% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
已含税费。 结账时计算的运费
现货
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 54.0 mm
  • Bridge Width: 17.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Experience a blend of luxury and style with Kate Spade's Emmalynn women's sunglasses. These polarized cat-eye frames, made from durable black plastic, are perfectly complemented by 54 mm grey lenses offering 100% UV protection. Trust in Emmalynn's ability to accentuate your elegance while providing optimum eye care. EMMALYNN-S-0807-54
查看完整详细信息
可折叠内容
Details
Product Details
SKU
EMMALYNN-S-0807-54
Brand Name
Kate Spade
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
17.0 mm
Detailed frame color
Black
Detailed lens color
Grey
Frame color
Black
Frame material
Plastic
Frame shape
Cat-Eye
Lens color
Grey
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
54.0 mm