SKU: 36SCCXACACBLK
List Price: Rs 533,662.00 MUR
促销价 Rs 420,158.00 MUR
(21% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
已含税费。 结账时计算的运费
现货
Please note this item only ships to the United States
Free standard shipping in contiguous United States
  • Movement: Automatic
  • Case Width: 36.0 mm
  • Water Resistance: 30 m (100 feet)
Additional Features
Elevate your style with the Franck Muller Curvex CX watch, a sophisticated Swiss-made timepiece crafted for the discerning man. This automatic watch features a unique barrel tonneau stainless steel case that measures 36mm, enveloping a sleek black dial under scratch-resistant sapphire crystal. With a pull and push crown, the timepiece ensures a power reserve of 42 hours and water resistance up to 30m. Its closed back enhances its durability while the black leather over rubber strap secured by a pin buckle adds a refined touch to this stylish accessory. 36SCCXACACBLK
查看完整详细信息
可折叠内容
Details
Product Details
SKU
36SCCXACACBLK
Brand Name
Franck Muller
Collection
Curvex CX
Band
Band Colour
Black
Band length
8.0 in
Band Material
Leather Over Rubber
Band type
Strap
Band width
21.0 mm
Clasp
Pin Buckle
Case
Case back
Closed
Case crystal
Sapphire Crystal Scratch Resistant
Case material
Stainless Steel
Case shape
Barrel Tonneau
Case width
36.0 mm