SKU: CW4666-451-71 UPC: 194274717198
(52% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
结账时计算的运费
现货
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 71.0 mm
  • Bridge Width: 12.0 mm
  • Arm Length: 122.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Stride into the sun with Nike's Tempest sunglasses for men. Crafted with a black plastic rectangular frame and purple lenses measuring 71mm in width, these sunglasses promise 100% UV protection for your eyes. CW4666-451-71
查看完整详细信息
可折叠内容
Details
Product Details
SKU
CW4666-451-71
Brand Name
Nike
Collection
Tempest
Features
Arm length
122.0 mm
Bridge width
12.0 mm
Detailed frame color
Obsidian
Detailed lens color
Game Royal
Frame color
Black
Frame material
Plastic
Frame shape
Rectangular
Lens color
Purple
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
71.0 mm