SKU: CW1287-100-75 UPC: 193657867512
List Price: Rs.40,200.00 PKR
促销价 Rs.12,100.00 PKR
(69% Off)
结账时计算的运费
缺货
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 75.0 mm
  • Bridge Width: 9.0 mm
  • Arm Length: 130.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Make a bold statement with Nike's Windshield Elite men's sunglasses. Sporting a stylish white and black plastic frame in a sleek rectangular design, and boasting a field tint lens of 75 mm, they ensure 100% UV protection. These sunglasses are a perfect blend of fashion and functionality, promising to add an edge to your look while protecting your eyes. CW1287-100-75
查看完整详细信息
可折叠内容
Details
Product Details
SKU
CW1287-100-75
Brand Name
Nike
Collection
Windshield Elite
Features
Arm length
130.0 mm
Bridge width
9.0 mm
Detailed frame color
White and Black
Detailed lens color
Field Tint
Frame color
White
Frame material
Plastic
Frame shape
Rectangular
Lens color
Red
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
75.0 mm