SKU: RNB1068-S-35J-53 UPC: 716736791494
(80% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 53.0 mm
  • Bridge Width: 16.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Rag & Bone, Women's Sunglasses, RNB1068-S-35J-53
SKU
RNB1068-S-35J-53
Brand Name
Rag & Bone
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
16.0 mm
Detailed frame color
Pink
Detailed lens color
Burgundy
Frame color
Pink
Frame material
Acetate
Frame shape
Cat-Eye
Lens color
Red
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
53.0 mm