SKU: DX6520-065-58 UPC: 196149796871
List Price: 384.00 SAR
促销价 175.00 SAR
(54% Off)
已含税费。 结账时计算的运费
缺货
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 58.0 mm
  • Bridge Width: 18.0 mm
  • Arm Length: 136.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Introduce sporty style with the Nike Show X1 sunglasses. Made from durable plastic, these rectangular, shiny wolf grey frames feature 58 mm blue mirror lenses offering 100% UV protection. Enjoy the fusion of comfort and modern design, promoting an active yet chic lifestyle. DX6520-065-58
查看完整详细信息
可折叠内容
Details
Product Details
SKU
DX6520-065-58
Brand Name
Nike
Collection
Show X1
Features
Arm length
136.0 mm
Bridge width
18.0 mm
Detailed frame color
Shiny Wolf Grey
Detailed lens color
Blue Mirror
Frame color
Grey
Frame material
Plastic
Frame shape
Rectangular
Lens color
Blue
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
58.0 mm